Padangų slėgio davikliai TPMS, kas tai yra?

Padangų slėgio davikliai yra dar vienas pagalbininkas jūsų automobilyje, kuris užtikrina sauguma vairuojant mašiną. TPMS angliškas žodžių trumpinys reiškiantis Tyre pressure monitor system (angl.) lietuviškai būtu padangu slegio stebėjimo sistema.

Padangų oro slėgio davikliai turi būti sumontuoti visuose lengvuosiuose automobiliuose ir sunkvežimiuose nuo 2012 metų, taip pat prie šios sistemos yra privaloma montuoti (ESP) sistema nuo šoninio slidimo, už tai yra atsakingi automobilių gamintojai.

Šios sistemos ir įstatymų tikslas sumažinti avarija keliuose, kurias sukelia kiauria padanga ir pasikeites oro slėgis padangose.

Padangų slėgio daviklių (TMPS) diagnostika ir programavimas

Visi davikliai yra programuojami pačio automobilio po pakeitimo arba kai kuriems modeliams reikia nuskaityti serijinius kodus įmontuoto daviklio arba prieš montavima nusirašyti daviklio kodus ir tada rankiniu budu suvesti į automobilio sistema.

Prabangūs automobiliai kaip BMW Mercedes-Benz turi automatine padangų priprogramavimo sistema, tai reiškia, kad jums reikia nustatyti, kuris daviklis neveikia,ta galite padaryti už kelis eurus tiesiog naudodami specialia įranga nuskaityti daviklius, tuomet reikės pakeisti blogą daviklį ir tiesiog važiuoti automobiliu, kol sistema „pagaus“ daviklio skleidžiamas bangas ir prisiprogramuos.

Visi padangų slėgio davikliai skleidžia bangas – 315Mhz arba 433Mhz dažnius.

Kokia nauda iš padangų slėgio sistemos ?

Davikliai kaip ir minėjome suteikia didesnį sauguma vairuojant automobilį, kadangi visada įspėjamas pranešimas iššoks ant prietaisų skydelio pranešdamas jog padangų slėgis pasikeitė.

Kai visada galite pažėti ir įsitikinti, kad slėgis yra tinkamo lygio visuose ratuose tai užtikrins ilgesni padangų tarnavimo laiką.

Atitikimas europos sąjungos reikalavimus, kadangi nuo 2012 metų visi parduodami automobiliai privalo turėti slėgio stebėjimo sistemą.

Be to sistema jums leis pažėti, bet kada ir bet kurią padangą, koks šiuo metu yra slėgis ir nereikės vykti į degalinę prie padangų priputimo stotelės.

Padangų slėgio davikliai pagal automobilį

Kad sužinoti koks padangų oro slegio daviklis yra reikalingas jum reikia žinoti koks bangų dažnis yra naudojamas jūsų sistemoje arba išėmus ar kitaip gavus originalu daviklio detalės kodą.

Detalės kodas dažniausiai būna užrasytas ant plastikinės detalės pusės.

Pas mus galite rasti įvairių daviklių visiems automobiliams Audi BMW Fiat Seat Skoda Mercedes-Benz Opel Ford Nissan Peugeot Citroen Renault Mini Jaguar Land Rover Mazda Toyota Porsche ir kitiems.

Jei turite klausimų dėl padangų slėgio daviklių visada gali susisiekti ir jei galėsime pakonsultuosime ir padėsime.